Kuidas valida lehepuhurit?

Sisuturundus
Pilt lehepuhurist BGA 56
Akupuhur on mõistlik valik koduseks kasutuseks (pildil BGA 56 akupuhur) | Tootja

Lehepuhur on hea abimees nii suurte kui ka väikeste pindade koristuseks. Kuna puhurite valik on lai ja lisaks bensiinimootoritega puhuritele on kasutusel ka akupuhurid, siis aitame valimisele kaasa ning loome selgust, milliseid töid puhuriga teha saab ja millisteks töödeks millist puhurit valida.

Lisaks lehtede puhumisele saab puhureid kasutada ka teisteks töödeks:

-          Terrassi puhastus liivast, lehtedest ja muust lahtisest mustusest

-          Auto vms tehnika kuivatus pärast pesu

-          Vagunelamu, bussi, kaubaauto kaubaruumi jms pindade sisepuhastus

-          Garaaži, ehitusobjektide, lao puhastus

-          Lumekoristus

-          Vihmaveerennide puhastus

-          Katuse puhastus

-          Staadionite, parklate, parkide, väljakute jms avalike kohtade ürituste järgne või tavapärane koristus

Võimalike tööde nimekiri on lai ja tõenäoliselt on nutikamatel STIHL-i puhurite kasutajatel siia nimekirja nii mõndagi huvitavat lisada. STIHL-i puhuritele on olemas ka mitmesugust lisavarustust, mis ülalmainitud tööd veelgi lihtsamaks teevad. Näiteks spetsiaalne vihmaveerennide puhastuskomplekt käeshoitavale puhurile BG 56, lisaks imukomplektid lehtede kokkukogumiseks ja samaaegseks purustamiseks. Samuti erinevad otsikud suurematele ja väiksematele puhuritele õhujoa suunamiseks või efektiivsemaks muutmiseks, näiteks lumekoristusel või suuremate pindade koristamisel.

 

Kuidas valida omale kõige õigem lehepuhur?

Põhimõtteliselt jagunevad puhurid kaheks - kodukasutaja puhur ja professionaalne puhur.

Kodukasutajale sobivad puhurid on BG 56 ja BR 200 seljaskantav puhur, professionaalseks kasutamiseks sobib BR 600 ja BR 700, see on ühtlasi ka kõige tugevama puhumisjõuga lehepuhur Eesti turul. Valikus on olemas ka akutoitel puhur BGA 100, BGA 85, BGA 56, BGA 45. Viimased sobivad eriti hästi kasutamiseks kohtades, kus on oluline vaikne töö (koolid, lasteaiad, haiglad, avalikud pargid, kortermajade ümbrus jne) ning kindlasti ka koduaiad.

Akupuhurite valimisel on oluline hinnata reaalset tööaega, mis kulub lehtede koristamisele. Kui elektrilise kaabliga puhuri puhul läheb oluline osa ajast juhtmete vedamisele ja võib tunduda, et aeg, mis töö tegemisele kulub on päris pikk ja akuseade ei sobi, siis tegelikult akupuhurite puhul ettevalmistustöid ja juhtmete vedamisi pole ning puhumisele kuluv aeg ei olegi nii pikk. Seega, võib-olla on just akupuhur Teile õige valik. Akupuhur on mõistlik valik koduseks kasutuseks, väiksem maatükk ja väiksemahulised tööd; koolide, lasteaedade, haiglate jms müratundlike kohtade ümbruse koristuseks. Akupuhur sobib hästi ka keerukamatesse aedadesse, kus puid-põõsaid palju ja juhtme vedamine tülikas, kuid samas pole pind suur.

Akupuhurite soetamisel on hea võimalus neid esindustes testida, nii saab parima ettekujutuse puhuri võimekusest. Kui algselt võib eeldada, et akupuhur pole piisavalt võimas, siis selle eelarvamuse saab lihtsasti ümber lükata.

Vaata, kuidas töötab akupuhur, kuidas tekitatakse võimsad õhuvoolud ning milliseid tehnoloogiaid on kasutatud nii puhuri kui ka akude valmistamisel:

 

STIHL BGA 85

Bensiinimootoriga puhurid sobivad talumajja või suurematesse aedadesse, kus pinnad suured ning võimu rohkem vaja. Kui lehti koristatakse 1-2 korda sügise jooksul, siis maha jäänud lehevaip on paksem ja kindlasti ka märg ja raske. Sellisel juhul on võimsus oluline ning tööaeg ka kindlasti pikk, mistõttu tuleks valida võimsad ja suutlikud bensiinimootoriga puhurid.

Mees lehepuhuriga
Mugava tööriistaga saab töö kiiremini ja kergemini tehtud (pildil BR 700 bensiinipuhur) | Tootja

Töö tegemisel on alati oluline ergonoomika. STIHL pöörab oma seadmete arendamisel suurt rõhku just kasutaja mugavusele ja lihtsusele. Puhuri ostmisel on oluline jälgida, kas seade on hästi tasakaalus või vajab see kuidagi ebaloomulikku hoidmist ja pidevat sättimist töö ajal, mis käe kiiresti ära väsitab. Seljaskantavate puhurite juures on oluline see, et kui mugavalt ja hästi ta seljas istub ning kas joatoru on lihtne suunata või nõuab see ebaloomulikku keha asendit. Mida mugavam tööriist käes tundub, seda lihtsam on tööd teha ning seda vähem väsitav töö on.

Vaata lehepuhurite valikut SIIT

Leia omale lähim STIHLi edasimüüja SIIT

Sarnased artiklid