Kuidas renoveerida, soojustada ja kindlustada vana talumaja vundamenti?
Küsis Janno Zõbin
Vundamendikivide omale kohale tagasi panemiseks tuleks need pealisehitise koormusest vabastada. | Alo Peebo

Kui oled kord vanale talumajale ringi peale teinud, võib tekkida kahtlusi ja küsimusi. Kas ja kuidas on tõhus vundamenti taastada? Oma tähelepanekuid jagab Alo Peebo, kes on vundamentidega tegelenud nii teoorias kui praktikas. Maakiviehituse alal on ta Viljandi kultuuriakadeemias kaitsnud magistritöö ja hinnata ning korrastada on tulnud kümneid vundamente.

Mille järgi otsustada, et vana talumaja vundamenti on võimalik taastata ja lammutamine pole tingimata vajalik?
 

Esmalt peaks uurima, kuhu läheb vesi hoone ümber. Niiskusest, liigveest ja temperatuuri kõikumistest tuleneb enamik kahjustusi.

Edasi lugemiseks

Kodus.ee tellimus annab ligipääsu kogu kodus.ee veebilehe tasulisele sisule, sh sinna valitud ajakirjade Kodutohter, Tehnikamaailm, Kodu & Aed, Minu Aed, Jõulud, Diivan, TM Kodu & Ehitus lugudele ning muudele Ühinenud Ajakirjade väljaannete materjalidele ning kodus.ee lisalugudele.
Veebilehe sisu on paberväljaannetest eraldiseisev ning kehtiv paberväljaande tellimus ei anna ligipääsu kodus.ee lehele. Paberväljaande saab tellida veebilehelt ajakirjad.ee, kodus.ee tellimuse vormistamiseks vajuta nupule "Kodus.ee tellimus".

Sarnased artiklid