Kuidas planeerida eelarvet kodu remontimisel ja sisustamisel?

Sisuturundus
Remonti alustades seisavad koduomanikud küsimuse ees, kui palju ta suudab remonti rahaliselt panustada ning kas remondi tarbeks oleks vaja kaasata ka lisavahendeid. | Shutterstock

Suvi on hea võimalus oma kodu väljanägemist värskendada. Vaata, milliseid nõuandeid annavad remondieelarve planeerimiseks Inbanki kontori sisekujundaja Helen Kolks ja klienditeeninduse spetsialist Kadri Lekk.

Selleks, et remont sujuks ladusalt, tuleks enne tööde alustamist välja selgitada, milline saab olema remondi eelarve ja kuidas see erinevate tööde vahel jaotub. Algselt planeeritud kulutustele tasuks kindlasti juurde arvestada 10% suurune puhver, kuna remonditööde käigus tuleb sageli ette ootamatuid väljaminekuid.


Omal jõul või krediidi abil?
 

Iga inimene seisab remonti alustades küsimuse ees, kui palju ta suudab remonti rahaliselt panustada ning kas remondi tarbeks oleks vaja kaasata ka lisavahendeid. “Lisafinantseeringu kaasamise kasuks räägib võimalus kasutada kvaliteetsemaid materjale ja asjatundjate abi. Samuti saab lisafinantseeringut kasutades remont tehtud kiiremini, kuna pole vajadust kulutada aega raha kogumise peale,” ütles Inbanki klienditeeninduse spetsialist Kadri Lekk.

Remondi rahastamise tarbeks on erinevaid võimalusi: suuremaid summasid saab katta näiteks kodukapitalilaenuga, väiksemaid aga väikelaenu või järelmaksuga. Erinevaid finantseerimisviise saab ka vastavalt vajadusele kombineerida. “Lisaks tasub meeles pidada, et laene ja järelmakse saab enamasti ennetähtaegselt tagastada, kui vaba raha peaks mingil ajal rohkem kogunema,” sõnas Kadri.

Inbank pakub alates kevadest remondilaenu, mille täpse kasutusotstarbe saab iga inimene ise määrata. Lisaks pakub Inbank mitmete partnerkaupmeeste kaudu järelmaksu, mille abil saab tasuda ehitusmaterjalide või mööbli eest. “Nii mõnegi partneri juures on järelmaksu intressiks 0%, mis tähendab, et remondi eest tasumine on võimalik hajutada pikema aja peale ilma täiendavate kuludeta,” lausus Kadri. Tutvu Inbanki partnerite remondi ja sisustuse eripakkumistega Inbanki remondilaenu lehel.


Investeeri aegumatusse
 

“Eelarve planeerimisel tuleks kindlasti mõelda sellele, et osadesse materjalidesse ja ruumidesse tasub rohkem investeerida”, ütles sisekujundaja Helen Kolks, kelle tehtud tööde hulka kuulub ka Inbanki kontor. “See on eelkõige oluline, et kodu näeks hea välja ka viie või kümne aasta pärast,” lisas Helen.

Kindlasti vajavad suuremat investeeringut vannituba ja köök ning nendesse paigaldatav tehnika. Näiteks peavad odavamad dušisegistid ajahambale kehvemini vastu ning ka nende varuosad ei pruugi poes saadaval olla.

“Põrandaid valides tuleks samuti vastupidavusele mõelda. Näiteks tasuks spoonparketi asemel kindlasti eelistada laudparketti, sest seda on võimalik uuesti lihvida ja taastada, kui põrandale mingeid kahjustusi tekkima peaks,” soovitas Helen.

“Sisustamisel võiks pühendada enam tähelepanu ja ressursse suurtele mööbliesemetele nagu näiteks diivan ja söögilaua toolid, mille puhul kvaliteet ja mugavus on väga olulised,” ütles Helen. Lisaks tasub arvestada, et kvaliteetmööbli edasimüüjad pakuvad rätsepateenust ning toodetega võib kaasneda kuni kahekümne aasta pikkune garantii.
Paigutades ressursse läbimõeldud viisil, on võimalik hoida tulevikus kokku ning tõsta kinnisvara väärtust ka juhuks, kui aastate jooksul tekib soov elamine välja vahetada. 

Lisainfot leiad SIIT.

Sarnased artiklid