Kuidas luua aed kortermaja juurde?

Merilen Mentaal
Minu Aed
Laste liivane mänguala on osaliselt piiratud plokiks pügatavate elupuudega ning ühelt küljelt peitmis- ja jooksurõõmu pakkuvate kõrreliste ribadega. Viimased sirguvad sügise saabudes enamikul selle ala peremeestel üle pea. | Merilen Mentaal (Mentaalmaastikud)

Merilen Mentaal (Mentaalmaastikud) kujundas aia Kopli 76a elanikele mõned aastad tagasi arendusprojektina alguse saanud Fisk-residentsides. "Mis annab ühele elukeskkonnale nii positiivse tunde – kas seal elavad inimesed ja ümbruskond või nende kombinatsioon? Pigem mõlemad koos," kirjutab ta.

 

Hea on, aiakujundusprojekt teha siis, kui tellija on innustatud veidi erilisemast, hubasest ja inspireerivast elukeskkonnast nii sees kui väljas, arvestades sellegagi, et maastiku rajamine nõuab samuti raha.
Fisk-residentside puhul oli kohe teada, et suure kortermaja, ridamajade ja ühe paarismaja vahele jäävasse kinnisesse välisruumi peab tekkima võimalikult kodune ja mõnus roheline ala, kus pea kõik saavad endale nii eraldi terrassi kui ka ühise mängu- ja puhkeala õue keskele. Peale selle oli vaja ära mahutada autod, jalgrattad ja prügikastid ning samas pidi jääma tunne, et see kõik on veidi eemal – sa ei ela autoparklas.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid