Kuidas kujundada kodu ja aeda pastelstes toonides?

kodus.ee
Pastelsed toonid mõjuvad interjööris kergelt ja helgelt. | Shutterstock

Heleroosast õrna mündiroheliseni, helesinisest aprikoosikarva unistuseni - just tärkaval kevadel mõjuvad pastelsed toonid kodus ja aias kutsuvalt!

Pastelltoonid sobivad kenasti meie põhjamaisesse kliimasse - need ei võimenda valgust nii intensiivselt nagu näiteks päris lumivalged pinnad ning see aitab kodus päevavalgesse sujuvamalt sukelduda. Pastelltoonid toovad ruumi helgust, kergust ja mõistagi tubli annuse romantikat.

Kui seinu pastelsetes toonides võõbata ei taha, võid otsustada aksessuaaride kasuks. Eriti valgel või kreemikarva mööblil pääsevad need kenasti mõjule - säti näiteks diivanile pastelsetes toonides, liblikate või lillemotiividega patju, valgele riiulile mündikarva tassid. Pastelltoonidega sobib aga kenasti ka naturaalsest heledast puidust mööbel. Diivanilauale võib sättida kimbu kaunite lõikelilledega - peagi on käes imeliste roosade pojengide ja hurmavate sirelite aeg.

Kes aga romantilisema terrassi kasuks otsustab, võib väliruumi kujundada näiteks vintage'i stiilis heleda metallmööbliga, lisades taas liblikate või lillemotiividega pastelseid patju, pole väga keeriline kasvõi näiteks vana kastekann helesiniseks või õrnaks mündiroheliseks võõbata. Kui ootad külalisi, otsi välja roosidega laudlina ja romantiline serviis ning mõnus teeõhtu aias võibki alata.  Kaunist üldmuljet aitavad veelgi täiendada fuksiad ja hortensiad ning mõistagi on omal kohal kaunis ja hästi lõhnav lavendel.

Vaata ka inspireerivat galeriid!

Sarnased artiklid