Kodus ja mujal: 5 võimalust raha kokku hoida

kodus.ee
laen, raha
Kuigi pank võib pakkuda sulle ahvatlevat kodulaenu, ei maksa kohe maksimumi võtta. | kodus.ee

Eriti jõuluajal tundub, et väljaminekud suurenevad iga päevaga, samal ajal kui sissetulekud sugugi sama kiiresti ei kasva. Millelt kokku hoida? Ameerika blogija Matt selgitab oma blogis, kuidas neil elukaaslasega õnnestus aastas kokku hoida umbes 40 000 eurot.

1. Muuda mõtteviisi: säästa juba täna

Kuigi säästunõuandeid jagatakse iga päev, enamik meist neid ellu rakendada ei viitsi. Aga samas tasuks alustada kohe ja praegu, kasvõi väikeste sammudega - näiteks et eemaldad kodus vooluvõrgust kõik need kodumasinad, mida parasjagu ei kasuta. Kuidas küttekulusid kontrolli all hoida, vaata siit.

2. Ära kasuta kõiki (kodu)laenuvõimalusi maksimumini

Kuigi pangad on hakanud lahkema käega laenama, kaalu kodu soetades hästi, kas peaksid ikka kõiki laenuvõimalusi maksimaalselt kasutama või saaksid hakkama ka väiksema summaga? Ka väikesest korterist annab kujundada silmapaistva juveeli, vaata kasvõi seda kodu siin. Kinnisvara ostuhinnale lisanduvad aga ka majandamiskulud, tihti ka sõidukulud, kui paik asub näiteks töökohast kaugemal. Kõiki aspekte arvesse võttes vali kõige taskukohasem variant - ka juhul, kui võiksid sissetulekuid arvestades ka mitu korda kallimat lubada. Kui oled liikuva eluviisiga noor inimene, pole midagi hullu ka selles kui otsustad üürikorterit sõpradega jagada.

3. Loobu autost

Jalakäimine on tervisele kasulik ja bussisõit Tallinnas puhta tasuta - kas vajad ikka isiklikku neljarattalist sõiduvahendit, mille eest tuleb tasuda parkimistasusid, mõnel juhul ka liisingumakseid, remondikulu ning kulutada hulk raha kütusele? Kui elad ja töötad kesklinnas, vaevalt autot tarvis lähebki. Paljudes kohtades on ka päris korralikud ja tasuta jalgrattaparklad.

4. Õpi eristama tahtmisi vajadusest

Mitte kõik kulutused pole ajendatud vajadusest üht või teist asja osta, vaid me lihtsalt tahame - möödaminnes haarame topsikohvi, ostame hetkeemotsiooni ajel mõne rõivaeseme jne. Mida hoolikamalt õpid vajadusi tahtmistest eristama, seda enam on sul võimalik emotsioonioste ohjata. Miks sul üldse võiks olla vähem näiteks rõivaid, vaata siit.

5. Kokka kodus

Kõige kallimad tooted toidupoes on juba eelnevalt paarikaupa viilutatud-pakitud tooted või siis valmistoidud. Jälgi pakkumisi ja lähtu teada-tuntud säästunippidest: näiteks osta korraga rohkem ja pane sügavkülma ning ise kodus kokates saad tublisti raha säästa. Kuidas, seda õpetavad meie lugejad siin.

Sarnased artiklid