Karpaalkanalisündroom. Randmele kergendust
Tiina Kilkson
Shutterstock

Kolmes sõrmes on surinad ja valu, ei tunne hästi sooja ega külma, asjad kipuvad käest maha kukkuma… See viitab randmekanali- ehk karpaalkanalisündroomile. Sellest, kuidas vaevusi leevendada, räägib füsioterapeut Georg Laasik.

Randmekanali ehk karpaalkanalisündroom on seisund, kus randme kitsaimas kohas miski surub mediaannärvile, mille tõttu see pitsub. "Tüüpiliselt tekitab see valu ja tundlikkuse muutust sõrmedes, enamasti pöidla, nimetissõrme ja keskmise sõrme piirkonnas," selgitab füsioterapeut Georg Laasik.

Edasi lugemiseks

Kodus.ee tellimus annab ligipääsu kogu kodus.ee veebilehe tasulisele sisule, sh sinna valitud ajakirjade Kodutohter, Tehnikamaailm, Kodu & Aed, Minu Aed, Jõulud, Diivan, TM Kodu & Ehitus lugudele ning muudele Ühinenud Ajakirjade väljaannete materjalidele ning kodus.ee lisalugudele.
Veebilehe sisu on paberväljaannetest eraldiseisev ning kehtiv paberväljaande tellimus ei anna ligipääsu kodus.ee lehele. Paberväljaande saab tellida veebilehelt ajakirjad.ee, kodus.ee tellimuse vormistamiseks vajuta nupule "Kodus.ee tellimus".

Sarnased artiklid