Jõululilled, mis rõõmustavad ka pikkadel talvepäevadel

kodus.ee
Korallpõõsas ehk Malaisia orhidee. | Shutterstock

Jõulud on lähenemas ning aeg on mõelda rohelistest taimedest, mis oma õite iluga toovad rõõmu ruumi jõuluajal ja ka pikkadel talvepäevadel.

Jõulumeeleolu toob paljudes kodudes populaarseim jõululill potis – jõulutäht ehk kaunis piimalill (Euphorbia pulcherrima). See on paksude ja lihakate, mahlaste maapealsete kõrglehtedega taim. Meil hakkab ta õitsema siis, kui saabub lühike päev. Jõulutäht õitseb novembrist-detsembrist märtsini.

Jõulutäht on nõudlik taim, tahab palju valgust ja sobivam kasvukoha temperatuur on +15 kuni +23 kraadi. Taim ei talu liigniiskust, tõmbetuult ega temperatuurikõikumisi.
Jõulutähe jaoks tuleb leida tema õige koht, sest taimele ei meeldi, kui teda pidevalt liigutatakse. Katseta tuleks mõõdukalt, toasooja veega. Tuleb hoolitseda selle eest, et mullapall läbi ei kuivaks.
Kõige sagedamini pärast õitsemist jõulutäht hävitatakse, kuid soovi korral võib jätkata selle kasvatamist. Õitsemise lõppemisest kuni maikuuni tuleb taim viia jahedamasse ruumi. Äraõitsenud lill tuleks tagasi lõigata 15 cm kõrguselt ja hoida jahedas +12 kuni +15 °C ruumis.

Edasi lugemiseks

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid