Hispaania teetigu võib talvituda kompostihunnikus
Heikki Jaakkola
Leeliseline ja kuiv kaitsevall nälkjate vastu toimib. Tuhast ja lubjast tehti segu ja väikese kompostihunniku ümbritsemiseks valliga kulus seda peaaegu kogu ämbritäis. | Tiina Ahlsten

Aedadele nuhtluseks saanud hispaania teetigu tasub tähele panna ka aia kompostihunnikutes. Soe ja niiske kompost võib olla agressiivselt levivale võõrliigile hea talvitumis- ja munemispaik. Üks võimalus soovimatuid tegelasi eemale hoida kompostihunnikust on teha selle ümber kuiv ja leeliseline kaitsevall.

Viimastel aiahooaegadel on aiapidajatele valmistanud tõsist peavalu nuhtlus nimega hispaania tigu. Eks igaüks proovis omamoodi selle vaenlasega võidelda, aga arvatavasti pole see paharet kuhugi kadunud ning kevadel ootab eest uus võitlus.

Edasi lugemiseks

Kodus.ee tellimus annab ligipääsu kogu kodus.ee veebilehe tasulisele sisule, sh sinna valitud ajakirjade Kodutohter, Tehnikamaailm, Kodu & Aed, Minu Aed, Jõulud, Diivan, TM Kodu & Ehitus lugudele ning muudele Ühinenud Ajakirjade väljaannete materjalidele ning kodus.ee lisalugudele.
Veebilehe sisu on paberväljaannetest eraldiseisev ning kehtiv paberväljaande tellimus ei anna ligipääsu kodus.ee lehele. Paberväljaande saab tellida veebilehelt ajakirjad.ee, kodus.ee tellimuse vormistamiseks vajuta nupule "Kodus.ee tellimus".

Sarnased artiklid