Ema romantilisest noorpõlvefotost sündisid erksad tekstiilid

Kristel Trell
kodus.ee
textiles
Disainer Lylian Meisteri Tori jaamast inspireeritud trükitekstiilid | erakogu

Disainer Lylian Meister kolis mullu sügisel elama ajaloolisesse Tori raudteejaama, mis tema sõnul on küll tublisti renoveerimist vajav, ent väga inspireeriv keskkond. Nii hakkaski ta looma  ka jaamast inspireeritud tootesarja - valentinipäevaks said valmis ema romantilisest noorpõlvefotost sündinud erksa moega padjad.

"Ma leidsin ühe vana foto 60ndate algusest, mille mu emale saatis tema noorpõlvekallim Ukrainast. See oli nii tore ja käsitsi koloreeritud pilt. Ma joonistasin siis foto ise ka käsitsi üle, et oleks rohkem retro...ja selliste uue aja tähtpäevadega nagu valentinipäev on nii, et kui neid juba tähistada, siis ikka südamest ja paksult värvi lisades, " räägib Meister.  "Roosa on nii tore jõuliselt reibas värv ja meie kliimas võikski rohkem värvi olla ning tundeid ka, muidu hallitame siin talvel ära," leiab ta.

Enne Tori raudteejaama kolimist  oli Meister jõudnud  sealjuba kolmel suvel toimetada ja kevadel Tallinnas Arhitektuuri- ja Disainigaleriis näidata jaamast inspireeritud trükitekstiile.  "Samuti sain galerii suurtel akendel taimi suveks ette kasvatada," muheleb ta. Nüüd leiab Tori jaamast inspireeritud tükitekstiile näiteks Pärnu Uue Kunsti Muuseumi kunstipoest või Tallinna Nu Nordikust.  "Disainerina tahaksin oma toodetesse sisse pakkida ja inimestega jagada seda õnne, mis mind on tabanud: vana raudteejaama lihtsa elu luksust ja ehedust. Koostöös Katarina Meistriga on meie tekstiilidele jõudnud ja jõuavad ka edaspidi jaama aia ja põldude kapsad, kõrvitsad ja muu mahedalt kasvatatud kraam, meie koer Piret, kass Leemur, rongid ja muud põnevad jaamaleiud," lubab ta. "Inimesed, kes Tori jaama tooteid ostavad, ei kaunista ainult enda kodu, vaid aitavad meil ka vana raudteejaama korda teha. Tulevikus tahame pakkuda jaamas peatuspaika, ehedat raudtee-romantikat, kunsti, disaini, head mahedalt kasvatatud toitu ja rohkelt inspiratsiooni."

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid