Disainer soovitab: just see on kodu kujundamisel oluline

kodus.ee
samoson
Britt Samosoni disainitud JUNG lülitid | Promopilt

Armastatud disainerit ja illustraatorit Britt Samosoni, kellele on alati muude tegemiste kõrvalt meeldinud hobikorras tegeleda ka interjööri kujundamisega, paeluvad kodud, kus leidub erilisi ja omanäolisi detaile. Samosoni sõnul on just isikupärased detailid need, mis kodust tõelise kodu teevad.

„Ruum ja eeskätt selles leiduvad detailid kõnelevad palju koha omaniku mõttemaailma ja väärtushinnagute kohta, annavad kodule pererahva näo ning teevad kodust tõelise kodu,“ ütles Samoson. Interjöörid, kus leidub selle peremehe isikupära ja stiili edasi kandvaid detaile, paeluvadki Samosoni kõige enam. Olgu selleks siis mõni kunstiteos, ajaloolise väärtusega esemed, mis on kenasti eksponeeritud, perekonnareliikviad, kaunilt raamitud fotod või miskit muud intrigeerivat.

„Lihtne on minna mõne kiirmoebrändi sisustusosakonda ja sisustustada kodu tervenisti seal pakutavate tüüplahendustega. Ka mul on kodus mõned sellised tooted, kuid oluline on see, kuidas need enda interjööri sulandatakse ja mida sellele lisaks juurde pakutakse. Seda on alati näha, kas inimesel on karakterit või on ta endale ostnud lihtsalt niiöelda kataloogikodu,“ ütles Samoson. Tüüplahendused saab Samosoni sõnul isikupäraseks muuta tegelikult suhteliselt lihtsalt. Seda näitas ta alles hiljuti ilmekalt ka ise, kui tutvustas koostöös lüliteid ja targa maja lahendusi tootva JUNGiga ise endale kujundatud unikaalseid lüliteid, mille annavad omanäolisuse tema enda illustratsioonid.

Samosoni sõnul leiab tema enda kodust esemeid, mis võivad paljude jaoks tunduda ehk hoopis kummalised. „Mulle meeldib vitriinkapis hoida pisut anatoomia armastusele viitavaid orgaanilist päritolu artefakte ja vanaaegseid arsti tööriistu, samuti on mul mõned trükimasinad. Tegemist on minule oluliste reliikviatega. Mul on ka mõned keraamilised Kris Lemsalu kunstiteosed, mida ma väärtustan üle kõige ning mõned enda tehtud skulptuurid, mis ei ole kunagi avalikkuse ees olnud ning millest ei taha ka loobuda,“ ütles Samoson.

Trendid sisekujunduses käivad Samosonil käsikäes rõivatrendidega. „Olen alati armastanud naturaalseid maalähedasi toone, mida leidub nii minu kodus kui garderoobis. Aeg-ajalt vajan siiski värve - nii vahetan seinas mõne pildi, õmblen uue padjakatte või värvin üle lillepoti ning ka rõivastuses vilksatab sisse mõni erksam värvitoon. Samuti leidub minu kodus materjaline naturaalset nahka, puitu ja messingit, mida kohtab ka minu ehetekarbis,“ ütles Samoson.

Vaata ka, mida kodusisustus su kohta kõneleb!

Sarnased artiklid