Anna tõhus vastulöök muttidele!

Sisuturundus
Mutilõks | mullamutt.ee

Mutid on paljude aiapidajate õudusunenäoks olnud juba aastakümneid,  sest  need pisikesed loomad võivad kenasti heakorrastatud aia muuta koledaks songermaaks suisa mõne  päevaga.

Muttide tõrjumiseks ja hävitamiseks on läbi aegade leiutatud kõikvõimalike lõkse ja vahendeid. Viimased neli aastat on Eesti turul üks efektiivsem neist olnud mutilõks Talpirid. Paljud aiapidajad on vabanenud muttidest aias, kasvuhoones, peenramaadel.

Talpirid Mutilõks tuleb paigaldada muti tunnelile selliselt, et tunnel jääks vinnastatud lõksu lõugade vahelt läbi jooksma. Tunnel ise peab aga olema  eelnevalt kannaga kinni vajutatud, et mutil oleks põhjust kinni vajutatud tunnel uuesti lahti lükata ja koos pinnasega tõugata ka lõksu andurit, mille tulemusel  lõks vallandub.
Talpirid mutilõksul on lõuad mõlemal pool, mis tähendab, et ükskõik kummalt poolt mutt tuleb, jääb ta kindlasti lõksu. Kõige efektiivsem on lõks paigaldada võimalikult pinnapealsele ja värskele käigule. Kõige värskemad tunnelid tuvastad, kui silud õhtul ära kõik mullamuti tunnelid ja hunnikud. Järgmiseks hommikuks uuesti  üles lükatud käigud ja hunnikud ongi hetkel kõige aktiivsemas kasutuses. Sealt ongi muti püüdmine kõige tõhusam.  Pedaaliga vinnastamine  muudab lõksu turvaliseks ja lihtsasti paigaldatavaks. 

Vinnastatud asendis on lõks peaaegu märkamatu, kuid lõksu vallandamisel kargab kollane pedaal püsti  ning annab sellega märku, et saak on lõksu sattunud. Laetud asendis lõksu peaaegu et ei märkagi, aga kui mutt on lõksu sattunud, siis on seda kohe näha pedaali püstisest asendist.


Võimalusel enneta!
 

Talpirid mutilõksu eeliseks ongi see, et lõks on pinnapealne ja seda on lihtne jälgida, piisab vaid pilgust lõksu suunas.  Juhul, kui mutt lõksuga kindlustatud tunnelit paari-kolme päeva jooksul ei ole külastanud võib lõksu mõne minutiga ja suurema vaevata järgmisele, kõige värskemale tunnelile paigaldada. Talpirid mutilõksu ümber tõstmiseks ei ole vaja tervesse murukamarasse auke kaevata ega neid katta. Labidat on vaja kasutada ainult kahe sälgu tegemiseks pinnasesse, lõksu lõugadele liikumistee tekitamiseks.

Kui soovite kiiremat ja efektiivsemat tulemust, kasutage mitut Talpirid mutilõksu, kuid järjekindla kasutamise korral saab abi ka ühest lõksust. Võimalusel ennetage muttide invasiooni juba väljaspool hooldatavaid alasid. Alati on odavam ja mõistlikum tegeleda ennetamisega, kui tagajärgede likvideerimisega.

Kauni aia säilitamiseks peaks mutitõrjega tegelema aktiivselt varakevadest hilissügiseni. Muttide hävitamine annab parima tulemuse, kui naabrid tegelevad muttide tõrjumisega samaaegselt ning seda tehakse regulaarselt. Siis on kindel, et muttide rünnakud aeda saab maksimaalselt tagasi tõrjutud.

Lõksu paigaldusvideoga ja kasutusjuhendiga saate tutuvda meie kodulehel.
Samuti käib lõksude tellimine läbi kodulehe www.mullamutt.ee või telefoni teel 56 484 868.
 

Mullamutt

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid