5 ideed tõeliselt stiilse vannitoa loomiseks

Sisuturundus

Vannitoast on saamas korteris erilise staatusega ruum, mistõttu tasub ka disaini osas tähelepanu just sinna suunata.

Kodud muutuvad järjest avaramaks ja loftilikumaks. Piir elutoa ja köögi vahel kadus enamuses kodudes juba ammu, seejärel kasvasid sujuvalt kokku esikud ja elutoad. Ruumide funktsioonid lähevad märkamatult üle ühelt teisele ja kodu sisekujundus on üks tervik - sellesse tervikusse sulandub ka vannituba, mille roll piirideta kodus ei ole olla enam lihtsalt pesemise koht. Trend on selgelt vannitubade poole, mis on tõepoolest toad: ruumikad ja läbimõeldud disainiga kohad, kuhu tahaks palju kauemaks jääda, kui kiire hommikune duši all käik ja hambapesu. Ka järgmise aasta värvi ja materjalitrendid vannitubades ei erine kuigivõrd elutubade omadest. Kui kõigi trendidega ei tasu kaasa joosta, siis need uued suunad muudavad koduses vannitoas viibitud hetked tõelisteks minipuhkusteks - ja nii iga päev. Kõige rohkem mõjutavad vannitoa ilmet seina- ja põrandapinnad, kuid uue atmosfääri saab luua ka vahetades välja mõned väiksemad mööbliesemed või segistid.

1. Terratso

Terrazzo (itaalia k) on populaarsust kogunud juba mitu aastat, ent tegelikult on tegemist igivana materjaliga: see sai põrandastiilina alguse juba Rooma ajastu Veneetsias, kus oli populaarne marmorist mööbel ja skulptuur ning mille valmistamisel tekkis palju kilde, mida hakati põrandatesse valama. Nüüd on terratso interjööris taas kuum trend, ajaloo loomulik kulgemine pärast mitu aastat kestnud marmoribuumi sisustuses. Tänapäevane terrazzo tuleb keraamilise plaadi kujul ja lõputus värvivalikus, mis võimaldab luua isikupäraseid interjööre ka kõige julgematel sisustajatel.

Stiilne plaadikollektsioon, mis meenutab korraga Veneetsia villade põrandaid ja Sottsass’s Memphis Style’i mustreid 1980ndatest. Casa dolce casa – Casamood, tootja Florim, maaletooja Interstudio.
Stiilne plaadikollektsioon, mis meenutab korraga Veneetsia villade põrandaid ja Sottsass’s Memphis Style’i mustreid 1980ndatest. Casa dolce casa – Casamood, tootja Florim, maaletooja Interstudio.

2. Värviline mööbel ja segistid

Täiesti valged vannitoad jäävad seljataha, värvid tulevad vannituppa mitte ainult keraamilistel plaatidel vaid ennekõike mööblina. Võrdselt oluline koht on nii üksikutel erksavärvilistel detailidel kui tumedatel toonidel. Väiksemates vannitubades tasub tume värvitoon valida pigem aktsendiks, mis tekitab kontrasti ja annab ruumile karakteri.

Vasakul: Kartell by Laufeni vannitoamööbel lisab turvalisele minimalismile pisut meeletut oranži.      Paremal: Lakoonilise vormiga mööbel pakub tänu laiale värvivalikule lõputult võimalusi. Tootja Inbani kollektsioon Strato.
Vasakul: Kartell by Laufeni vannitoamööbel lisab turvalisele minimalismile pisut meeletut oranži. Paremal: Lakoonilise vormiga mööbel pakub tänu laiale värvivalikule lõputult võimalusi. Tootja Inbani kollektsioon Strato.

Sanitaartehnika tuleb samuti kõigis värvitoonides, näiteks USA tootja Graff, mis on tänu oma trende loovatele toodetele ja unikaalsele visoonile disaini osas hinnatud kõikjal maailmas, on lisanud oma sarja Incanto segistitele kokku juba 12 erinevat värvitooni puhtast kullast ja harjamata messingust musta oonüksi ja oliivikarva pronksini.

Vasakul: Segisti Sento oma uurimas värvitoonis - OR’osa, tootja Graff.      Paremal: Graff segisti Harley industriaalses gunmetal toonis, maaletooja Interstudio.
Vasakul: Segisti Sento oma uurimas värvitoonis - OR’osa, tootja Graff. Paremal: Graff segisti Harley industriaalses gunmetal toonis, maaletooja Interstudio.

3. Väikesed mustad detailid

Kui moes on must tõesti alati trendikas, siis sisustuses on selle värviga ettevaatlikumalt ringi käidud. Nüüd on aga “väike must kleit" tõesti iga interjööri elus asendamatu  – vannitoas võib selleks olla mõni must aksessuaar, mööblidetail, riiul või terve vann või valamu.

Vasakul: Mustast marmorist valamu kollektsioonist Origin. Tootja Inbani, maaletooja Interstudio.      Paremal: Nero Maroquina marmorist In-Out disainvann on kui kunstiteos, tootja Agape, maaletooja Interstudio.
Vasakul: Mustast marmorist valamu kollektsioonist Origin. Tootja Inbani, maaletooja Interstudio. Paremal: Nero Maroquina marmorist In-Out disainvann on kui kunstiteos, tootja Agape, maaletooja Interstudio.

4.Graafilised seinad

Uued keraamiliste plaatide kollektsioonid annavad lõputult võimalusi seintest kunstiteoste kujundamisel - saab luua graafilisi mustreid, mängida värvide ja isegi pinnavormidega. Seinaplaatide värvitrendid soosivad atraktiivseid, samas ka naturaalseid toone – ajatute hallide kõrval on trendikad nii roosa kui ka terrakota.

Mutina graafiline kollektsioon Rombini võimaldab miksida moodsaid värve ja mustreid ning luua põnevaid tekstuure. Saadaval Interstudio salongis.
Mutina graafiline kollektsioon Rombini võimaldab miksida moodsaid värve ja mustreid ning luua põnevaid tekstuure. Saadaval Interstudio salongis.
Patricia Urquiola loodud seeria Tierras Mutinale lubab vannitoaseinu kujundades endas valla päästa kunstniku.
Patricia Urquiola loodud seeria Tierras Mutinale lubab vannitoaseinu kujundades endas valla päästa kunstniku.

5. Suured formaadid

Kõige olulisem plaaditrend on kindlasti suure formaadi tulek vannituppa. Suureformaadilist plaati nii põrandatele kui ka seintele leidub tänaseks juba kõigi tootjate valikus. Suured keraamilised plaadid on ennekõike väga efektsed ja ehkki nende valmistamine on keeruline, läheb vannitoa seinte plaatimine väga kiiresti.

Vasakul: FMG plaat Marble Gris de Savoie on väga hea võimalus siduda kogu kodu interjööri üheks tervikuks, efektset plaati saab kasutada ka muudes ruumides peale vannitoa. Paremal: Maxfine Marmi suureformaadilised trandika marmormustriga plaadid.
Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid