3 levinud viga, mida enamik inimesi kodu kujundades teeb

kodus.ee
Kaunis kodus on kõik paigas | Shutterstock

Kõik peaks kodus justkui olema tip-top, ent siiski pole sa rahul? Vaata, ega sa neid kolme väga levinud viga ei teinud!

Pisiasjadele ei pöörata tähelepanu

Vala nõudepesuvahend keraamilisse seebidosaatorisse ümber - nii vabaned koledast värvilisest plastikpudelist kraanikausi serval. | Shutterstock

Köök võib olla muidu sätitud ja igatepidi kena, kui kraanikausi serval poleks seda värvilist nõudepesuvahendi pudelit ja lappi, või siis piilub kusagilt ämber mopiga....jah, need on majapidamises hädavajalikud asjad, aga otsi neile koht. Näiteks mõnda nurka võid paigutada eraldi kõrge kapi tolmuimejale, moppidele ja ämbritele, nõudepesuvahendi valada ümber stiilsesse keraamilisse pesuseebinõusse ja lappidele-nuusikutele leida eraldii topsi või aluse. Lihtsaid ja odavaid lahendusi selleks pakuvad ka sisustuskaubamajad nagu Ikea või HM Home.

Pole piisavalt mõnus

Mõnusad sohvapadjad ja pleedid loovad kodutunde. | Shutterstock

Kas sinu kodu on juba piisavalt "hygge", nagu taanlased seda kutsuvad? Meie mõistes võiks see olla lihtsalt mõnus kodu - sohvale võid sättida mõnusaid ja mugavaid patju ja pleede, põrandale vaipu. Erinevad valgustid hoolitsevad vajadusel ka mahedama või lugemisnurgas näiteks kohtvalguse eest, ära jäta neid võimalusi kasutamata. Kõik see ei maksa sugugi palju - võid proovida näiteks lihtsaid padjakatteid ise teha, aga ka odavamates sisustuspoodides leidub toredaid asju.

Vajadused jäävad tähelepanuta ja lepitakse "käib kah" lahendustega

Kodu pisemadki detailid tuleb valida hoole ja armastusega | Shutterstock

Ära unusta kõige olulisemat - see on sinu kodu ja poolikutel või "käib kah" lahendustel ei tohiks seal kohta olla. See peab olema hoole ja armastusega kujundatud paik, kus igal asjal, ka kõige pisemal, on oma tähtsus ja tähendus. Kodus pead sa olema õnnelik, sestap ära lepi poolikute lahendustega ja jäta oma tegelikke vajadusi tähelepanuta, paljugi mis trendilooja või ehitaja sulle räägib!

 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid