Magneesiumist energiat ja jõudu
Siile Lumi
Magneesium on ehtne stressivastane mineraal. | Shutterstock

Magneesiumi leidub meie organismis enamasti rikkalikult ning see aitab kaasa heale tervisele ja rohkele energiale. Ometigi on osal meist sellest puudus ja ehk just seetõttu jääb energiast puudu.

Magneesiumil on võtmeroll üle 300 ensüümreaktsiooni toimumises. Magneesiumi on vaja näiteks lihaskoe lõõgastamiseks, aga ta reguleerib ka südamelihase ning pindmiste arterite tööd. Kõige rohkem magneesiumi vajavad aktiivsema ainevahetusega elundid – peaaju, süda, maks ja neerud –, aga ka lihaskude ja veresooned oma talitluseks ja ühtlasi lõõgastumiseks.

Edasi lugemiseks

Kodus.ee tellimus annab ligipääsu kogu kodus.ee veebilehe tasulisele sisule, sh sinna valitud ajakirjade Kodutohter, Tehnikamaailm, Kodu & Aed, Minu Aed, Jõulud, Diivan, TM Kodu & Ehitus lugudele ning muudele Ühinenud Ajakirjade väljaannete materjalidele ning kodus.ee lisalugudele.
Veebilehe sisu on paberväljaannetest eraldiseisev ning kehtiv paberväljaande tellimus ei anna ligipääsu kodus.ee lehele. Paberväljaande saab tellida veebilehelt ajakirjad.ee, kodus.ee tellimuse vormistamiseks vajuta nupule "Kodus.ee tellimus".

Sarnased artiklid