Kuidas päevast suhkrukogust vähendada

Kodutohter
Valmista oma toit ise. Nii tead täpselt, mida see sisaldab. | Shutterstock

Kui magusaisu võtab silmade eest mustaks, söö nautides üks tükk tumedat šokolaadi. Ära heitu, kui tuleb tagasilangusi, vaid alusta uuesti.

Pane tee või kohvi sisse vähem suhkrut või jäta see üldse ära. Ära söö saiakesi ega küpsiseid. Valmista oma toit ise. Nii tead täpselt, mida see sisaldab. Õpi lugema kaupluses müüdavate toitude koostist.

Söö kindlate vaheaegade järel. Enamikule meist sobib söömine kolme-nelja tunni tagant. Iga eine peab sisaldama kiudaineid, valku ja häid rasvu. Söö magusat vaid magustoiduks – siis sööd seda vähem kui tühja kõhuga.

Maga korralikult. Liiga vähene uni tekitab magusaisu. Asja ei saa parandada sellega, et magad nädala jooksul tekkinud väsimuse välja nädala lõpul – väsimus võib küll kaduda, kuid ainevahetus on läinud sassi. Uuringud näitavad, et vähene magamine aitab kaasa kõrgvererõhktõve kujunemisele ja tekitab magusaisu.

Jälgi oma harjumusi. Kui ravid maiustustega oma masendust või premeerid ennast nõnda, siis proovi selle asemel muud: helista sõbrale, mine jalutuskäigule, käi kosmeetiku juures või massaažis. Magusaisu kestab enamasti vaid 15 minutit ja läheb siis meelest.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid