5 viisi kergemaks einestamiseks

Siile Lumi
Supp on suurepärane kaalukontrolli toit tänu oma veesisaldusele ja väiksemale toitainete tihedusele. | Shutterstock

Püsiva kaalukontrolli võti pole mitte dieet, vaid on hoopis kontrollitud söömise selgeks õppimine.

Mida vähem järske pöördeid su salenemisajalukku kirjutatakse, seda ühtlasemat langust võib ennustada kaalualanemise graafikus. Kui soovid oma kehakaalu paremini kontrollida, tasub muutusi teha vähehaaval ja astmeliselt. Pakume viis piinlemiseta moodust, kuidas igapäevaellu kergemaid roogasid tuua.

 

1. Rohkesti köögivilju
 

Varu põhiliste toidukordade lisandiks ükskõik milliseid köögivilju, mis sulle meeldivad: aurutatud brokolit, külmutatud aedvilju, vokkaedvilju, hautatud punast kapsast vms. Täida nende ja salatiga seni kastmetele, pastale, riisile või kartulile kuulunud osa taldrikust. Eine muutub juba iseenesest kergemaks.

 

2. Sageli suppe
 

Suppide söömine ei muuda elu kuigivõrd keerulisemaks, aga supp on suurepärane kaalukontrolli toit tänu oma veesisaldusele ja väiksemale toitainete tihedusele – Itaalia-pärane supp on kergem kui Itaalia pajaroog. Selgetel või piimapõhistel suppidel on oma energiasisaldusega võrreldes imepärane täiskõhutunnet tekitav toime.

Õpi valmistama mitmekülgseid suppe ja söö neid sageli. Lisa suppidesse aedvilju või söö neid lisandiks. Maailm on täis kõige imelisemaid suppe. Kas tunned juba bouillabaisse'i, ribollita't või tom kha'd? Söö supi kõrvale täisterarukkileiba – mõõdukas täisteratoodete tarbimine soodustab kaalulangust.

 

3. Lisa seemneid, puuvilju ja marju
 

Lisa aed- ja puuvilju ning marju ühel või teisel viisil kõikidesse toitudesse, mida valmistad. Püüdle ka muidu selle poole, et su eined oleksid võimalikult toitainerikkad. Näiteks kaerapuder on hea hommikueine, aga sa võid süüa seda kahel väga erineval viisil. Seda saab süüa või ja valge suhkruga. Teine variant on segada pudru hulka kliisid, kodujuustu, linaseemneid ja palju marju – nii saad valku ja kiudaineid, rasvu ja hulgaliselt antioksüdante.

 

4. Taltsuta isu eelroaga
 

Söö toitu valmistades või eelroaks porgandi- või kurgilõike, õuna või salatit, et enne söömist näljatunnet tervislikult ja kergelt taltsutada.

 

5. Vali tervislik magustoit
 

Pärast sööki tahaks sageli midagi magusat. Kasuta see hetk ära ja söö kas või puuvilja-marjasalatit tilga mee ja pähklipuruga. Nii täidad päevast aed- ja puuviljanormi ning ohjad samal ajal magusaisu.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid