Meelerahu liigsete asjadeta
Tiina Lang
Konkursi "Kodu kauniks 2018" finalist. | Juta Kübarsepp

„Kodus on hea elada, kui sul on ainult need asjad, mida kasutad,” leiab joogatreenerist Kadi (40).

Hele, helge, maitsekas … Nüansside ja detailideni läbimõeldud, sobitatud, sätitud ja korrastatud. Kodu, kus tekib tunne, et nähtamatud tolmukübemed elamisse ei tungigi. Neile märksõnadele võiks lisada veel nii mõnegi, kui kohtuda Kadiga tema pooleteise aasta eest Tallinna äärelinna ostetud kolmetoalises korteris, mille planeeringut peab ta oma vajadustest lähtuvalt ideaalseks. Elamise valdavalt valget-halli värvigammat ergastab killuke musta, millele lisavad mõnusat mahedust mööbli pehmed puidutoonid ning kuldsetes pottides toataimed.

„Esmalt ehk tundub, et siin värve justkui polekski, aga süvenedes näed, et on rohelist ja sinist ja … Suuremad sisustusesemed on neutraalsetes toonides, väiksematega saab aktsenti lisada,” sõnab joogatreeneri ja My Fitnessi klubi ühe juhatajana töötav Kadi, kellele meeldib Põhjamaade stiil.

„Meie elutempo on kiire, ümberringi on palju sagimist ja sahmerdamist. Kui kodukeskkonnas on rahulikud, neutraalsed toonid, siis puhkad paremini.”

Varem elas ta koos väikese poja Emiliga Tallinnas Kalamajas, ent ihkas sealt ära, kuna keskkond polnud lapsesõbralik. „Otsisime elukohta, mis oleks mere lähedal, kergliiklusteede ja avaramate mänguväljakutega, et saaks rohkem õues viibida. Oleme väga rahul nii praeguse kodu asukoha kui ka ümbruskonna miljööga.”

Kadi täheldab, et enamasti ei kolita Kalamajast äärelinna uuselamurajooni, aga seal elades oli nende eluviis üsna tubane. Uues asupaigas on pere vabal ajal enamasti õues.

„Liigume palju rattaga, lähedal on meri ja metsad. Vaimsele tervisele ja lapsele kasvukeskkonnaks sobib see kant ideaalselt. Paljudele tundus meie otsus kesklinnast ära kolida kummaline, aga meie oleme ülirahul ja soovitan väga teistelegi.”

 

Üks ese täiendab teist
 

Kui Kadi oli korterivõtmed kätte saanud, võis ta juba paar nädalat hiljem esimesi soolaleivakülalisi võõrustada, sest oli jõudnud kodu sisustada. Vaid köögimööblit pidi ta paar kuud ootama. „Asjad, mis meid kõnetasid, leidsime päris kiiresti. Esimesena diivani, mille jalad asetsesid natuke viltu. Mõtlesime, et ülejäänud mööblil võiks olla samamoodi,” meenutab Kadi, kuidas ta üht eset ostes jälgis teist, takseerides, kas see täiendab eelmist või mitte. „Erilist visiooni ma eelnevalt ei loonud. Olen kiire otsustaja ja pigem impulsiivne: kui mulle midagi meeldib, siis ostan ära ega hakka teistesse salongidesse minema mõttega, et äkki leian veel midagi paremat. Kui mind miski kõnetab, siis järelikult on see minu asi.”

Kadile on tähtis, et korteris valitseks läbivalt üks stiil. Kuna magamistoamööbel oli juba varem olemas, siis osteti juurde samas stiilis esemeid, mis pealegi on ruumisäästlikud: raamaturiiul asetseb kohe voodi kohal, kahele poole voodi alla jäävad suured sahtlid, toolipõhja all on samuti sahtel.

Artikli täismahus lugemiseks osta värske ajakiri poest või telli ajakiri Kodu & Aed.

Sarnased artiklid