Lõika aedhortensiad uhkelt õitsema
Kaja Kurg
Selline näeb välja õigesti lõigatud aedhortensia – tugevate püstiste okste ja uhkete õisikutega sort ’Candlelight’ Võiste puukooli näidisaias. | Tiit Koha

Aedhortensia tuleb igal aastal hilissügisel või varakevadel tagasi lõigata – vaid siis on põõsas terve ja tugev ning õisikud nagu suured kohevad vahutorbikud. Kuidas õigesti lõigata?

Uhkelt õitsevaid aedhortensiaid (Hydrangea paniculata) on paljud aiasõbrad näinud Võiste puukooli iluaias Pärnumaal. Kui Kodu & Aed käis selles toredas aias külas (loe lugu tänavusest aprillinumbrist), jagas perenaine Raili Kers näpunäiteid ka aedhortensiate lõikamise kohta.

Edasi lugemiseks

Kodus.ee tellimus annab ligipääsu kogu kodus.ee veebilehe tasulisele sisule, sh sinna valitud ajakirjade Kodutohter, Tehnikamaailm, Kodu & Aed, Minu Aed, Jõulud, Diivan, TM Kodu & Ehitus lugudele ning muudele Ühinenud Ajakirjade väljaannete materjalidele ning kodus.ee lisalugudele.
Veebilehe sisu on paberväljaannetest eraldiseisev ning kehtiv paberväljaande tellimus ei anna ligipääsu kodus.ee lehele. Paberväljaande saab tellida veebilehelt ajakirjad.ee, kodus.ee tellimuse vormistamiseks vajuta nupule "Kodus.ee tellimus".

Sarnased artiklid