Kuidas valida poes jõulutähte? Ära too koos taimega koju karilasi!
Kaja Kurg
Kodu & Aed aiatoimetaja
Värvikad kõrglehed taime ladvas peavad olema ühtlaselt värvunud. | Shutterstock

Uisa-päisa ei maksa jõulutähte osta. Enne valiku langetamist võiks taime lähemalt uurida. Millele siis tähelepanu pöörata?

* Uuri tähelepanelikult  värviliste kõrglehtede keskel olevaid tillukesi õisi. Kui ülekaalus on rohelised õienupud ja kollaseid õisi on vähe, on õisik alles hakanud avanema ning taime ilu kõrghetked kestavad veel pikalt.

* Kui enamik õiekesi on kolletunud ja neid on hõredalt, on õitseaeg lõppemas. Sellist taime pole mõtet osta. 

* Värvikad kõrglehed taime ladvas peavad olema ühtlaselt värvunud, leheservades ei tohi olla rohelisi viirge. Tavaliselt hakkavad kõrglehed värvi muutma siis, kui õitsemine on lõpule jõudmas.

* Kahtlaselt kerge pott näitab, et poes pole taimi kastetud. Korra läbi kuivanud jõulutähel hakkavad leheservad pruunistuma.

* Puuduta lehti: märgates lendu tõusvaid pisikesi putukaid, jäta taim ostmata. Karilasi pole vaja koju tuua, sest nad levivad ka teistele toalilledele ja neist on väga tülikas vabaneda.

* Troopikast pärit jõulutäht on väga külmakartlik. Piisab, kui poe välisuksest voogab lilledele külma õhku. Külmetunud jõulutäht hakkab kodus lehti langetama või siis tõmbuvad leheservad krussi ning taim kaotab kauni välimuse.
 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid